CHYTRÁ ÚSPORA ENERGIE

Podzim je v plném proudu, dny se zkracují, zima přichází. Čím dál tím méně trávíme času na zahradě a stěhujeme se do vyhřáté náruče našich obydlí. Napadlo vás někdy, že stejně jako zazimujeme zahradu, můžeme zazimovat náš dům? A chytře tak ušetřit peníze za energie?

Než začnete uvažovat o zateplení celého domu a o tom, jak takovou nákladnou investici financovat, zaměřte svoji pozornost na snadnější řešení. Zaměřte svoji pozornost na venkovní žaluzie a předokenní rolety. Chrání okno před sněhem, studeným deštěm i ledovým větrem.

Výhody venkovních rolet

Kvalitní venkovní rolety spolehlivě zachytí až 30 % tepelných ztrát. A to už je pořádně znát. Nejen na pocitové teplotě doma, ale především na faktuře za vyúčtování energií. 

Předokenní rolety mají i tu výhodu, že s jejich montáží můžete počítat i v panelovém nebo bytovém domě, když se ostatní nájemníci zrovna nehrnou zateplit dům celkově. Venkovní žaluzie na okna se vyrábí v různých designech a provedeních. Zateplit tak střešní okno nebo okno atypického tvaru nepředstavuje žádný problém.

Venkovní rolety neoceníte jen přes zimu, kdy vás spolehlivě ochrání i před zvídavými pohledy lidí. Oceníte je po celý rok. V horkých letních dnech vytvoří doma příjemný chládek, utlumí venkovní hluk a navíc tvoří první bezpečnostní pojistku proti vloupání.

Předokenní rolety do zahrady

Ať už teprve plánujete realizaci zahrady nebo svůj ostrůvek přírody kolem domu máte, jistě vám tam nechybí pergola nebo altán. I tyto zahradní stavby přímo volají po stínící technice. Předokenní rolety do zahrady rozhodně patří. V létě chrání před žhavými slunečními paprsky a přes zimu poslouží jako perfektní zazimovací prostředek. Pergola tolik nepromrzne a bude dokonale chráněna před přívaly sněhu.

Podtrženo, sečteno, venkovní žaluzie ano. Do domu, do bytu, na zahradu. Všude tam, kde chcete šetřit. Peníze i životnost věcí vně.