KLOUBOVÉ A TELESKOPICKÉ MARKÝZY

Zadat poptávku

Kvalitní markýzy s nosnou torzní tyčí umožňují montáž na stěnu či do stropu. Předpružená ramena tisknou na přední profil, který vypíná látku. Vysoká pevnost ramen poskytuje bezpečné vysunutí bez nutnosti dalších podpěr. V závislosti na typu a požadované úrovni luxusu se markýza ovládá manuálně pomocí odnímatelné kliky nebo motorem, který lze doplnit čidly. Jednotlivé typy se příliš neliší vzhledem či technickou funkčností, ale rozměry, podle kterých lze určit jaký typ markýzy vyrobit.

AZUR

Sluneční clona s dokonalým řešením, to je markýza AZUR. Základním prvkem výsuvné markýzy je čtvercový nosný ocelový profil 35 x 35 mm. Markýza je připravena k montáži již ve výrobě, kde je kompletně sestavena a předseřízena. Hliníková kloubová ramena s tažnou pružinou a dvojitými nerezovými lanky s ochranným plastovým krytem přes střední kloub jsou uchycena na nosném profilu. Sdružené šrouby jsou povrchově upraveny zinkem. Možné je dodat různé typy montážních konzol. Při montáži v otevřených prostorech je možné dodat ochrannou stříšku. Standardním ovládáním je převodovka s odnímatelnou klikou.

IDEAL A IDEAL PLUS

Markýza IDEAL má kloubová ramena bez nosného profilu s integrovanou ochranou stříškou. Hliníková kloubová ramena s tažnou pružinou jsou velice stabilní, mají dvojitá nerezová ocelová lanka s ochranným plastovým krytem přes střední kloub. Montují se pomocí dvou bočních konzol. Postupné nastavení sklonu úhlu, od vodorovného po svislé, je velmi snadné. Dokonalé je ukončení čelní a ochranné stříšky. Ochranná stříška zvýší stabilitu markýzy i ochranu před usazováním nečistot v látce. Standartním ovládáním je převodovka s odnímatelnou klikou.

SELECT

Markýza SELECT v kompaktním designu je zavěšená na trojhranném nosném profilu s kloubovými rameny. Hliníková kloubová ramena s tažnou pružinou mají dvojitá nerezová lanka s ochranným plastovým krytem přes střední kloub. Snadné je nastavení úhlu sklonu pomocí stavěcího šroubu na držáku ramen. Variantu s výsuvem 350 cm dodáváme se zvláštními kloubovými rameny a dodatečnými konzolami s držákem ramen. V tomto případě lze montovat na stěnu nebo na strop. V případě montáž v otevřeném prostoru doporučujeme ochrannou stříšku - markýzy s motorovým mechanismem umístěné v otevřeném prostoru je nutné ochránit ochrannou stříškou. Převodovka s odnímatelnou klikou je standardním ovládáním. V případě výsuvu 350 cm je standardní ovládání elektromotorem.

SELECT STOPOSCOPE

Základním prvkem SELECT STOPOSCOPE je trojhranný nosný profil vysoce elegantní a stabilní konstrukce markýzy s výsuvnými rameny. Patentovaná výsuvná ramena dodají výrobku výjimečný a vybraný vkus a umožňují v každé pozici vysoké a neměnné napnutí látky. Minimální rozměry složených výsuvných ramen nelimitují, vzhledem k celé šířce markýzy, ani při využití 4 ramen. Vybavené držáky ramen mají protirázovou pojistku.

Markýzy je možné montovat na zeď, strop nebo pomocí speciálních krokvových konzolí na dřevěný skelet. V případě montáže v otevřeném prostoru doporučujeme ochrannou stříšku. Markýzy s motorovým mechanismem umístěné v otevřeném prostoru je nutné chránit ochrannou stříškou. Standardní ovládání je elektromotorem.

SELECT BETA

SELECT BETA je markýza s dvojitým výsuvem a vysoce elegantní a stabilní konstrukcí. Základním prvkem je trojhranný nosný profil. Vestavěné vratné pružiny, které přes ohyb kloubu ramene napínají dvě nerezová lanka v ochranných pouzdrech, jsou uvnitř hliníkových ramen. Celkový estetický dojem výrobku dotváří stříška a přední profil, který zároveň poskytuje ochranu před povětrnostními vlivy.

Markýzy je možné montovat na zeď, strop nebo pomocí speciálních krokvových konzolí na dřevěný skelet. Převodovka s odnímatelnou klikou je standardním ovládáním.

SIGMA

Kloubová ramena bez nosného profilu s kombinovaným držákem pro ramena a navíjecí trubku, to jsou markýzy SIGMA.

Markýza se vyznačuje kompaktními rozměry a je především vhodná pro zastínění balkonů a teras. Uvnitř hliníkových ramen jsou vestavěné vratné pružiny, které přes ohyb kloubu ramene napínají dvě nerezová lanka v ochranných pouzdrech. Nastavení sklonu ramen a předního zaoblení profilu se snadno provádí seřizovacím šroubem na kombinovaném držáku. Markýzy je možné montovat na zeď nebo do stropu. Převodovka s odnímatelnou klikou je standardním ovládáním.

JUMBO

Velkoplošná markýza JUMBO s patentovanými 4dílnými teleskopickými rameny umožňuje výsuv až 500 cm. Základní deska s integrovaným mezilehlým ložiskem se montuje přímo na fasádu nebo na předmontovaný stropní montážní úhelník. Deska drží zároveň nosnou tyč, kde je upevněna látková hřídel, naklápěcí ložisko, válcové podpěry a ochranná stříška. Teleskopická ramena mohou být usazena i při malé šířce markýzy, čímž zaručují konstrukci vysokou stabilitu.

V případě montáže v otevřeném prostoru doporučujeme ochrannou stříšku. Markýzy je možné montovat na zeď nebo do stropu. Standardní je ovládání elektromotorem.

TOPLINE

Vysoce kvalitní otevřená markýza TOPLINE, v zakázkové výrobě, je špičkový produkt s jedinečnou technikou a materiály nejvyšší kvality. Kvůli ochraně látky je u této markýzy možné namontovat protidešťový kryt. Dodatečným doplňkem markýz je variovolán a zařízení na změnu sklonu úhlu, proto tyto markýzy dokážou uspokojit i toho nejnáročnějšího klienta. Variovolán je integrován ve výsuvném profilu a spouští se z čelní strany markýzy. Akrylová nebo Soltis látka, ze kterých se variovolán vyrábí, poskytuje dodatečnou ochranu před sluncem a před nežádoucími pohledy vašich sousedů. Variovolán se ovládá pomocí ohýbatelné kliky. Možná montáž markýzy je do stěny a do stropu. Standardní ovládání je motorem, ale také je možné ovládání na kliku pouze do šířky 6500 mm na požádání.

TRENDLINE

Markýzy s všestranným využitím jsou bezkazetové univerzální markýzy TRENDLINE. Ramena jsou pevná, mají 4lankové vedení, lanka jsou chráněna pláštěm z PVC. Ramena markýz zaručí dokonalé vypnutí látky. Dodatečnou možností je například zařízení na změnu úhlu sklonu markýzy nebo možnost většího výsuvu při malé šířce markýzy. Ke zvýšení ochrany látky je možné namontovat protidešťový kryt. Pro menší šířku a větší výsuv jsou řešením překřížená ramena. Markýzy s překříženými rameny najdou své využití na balkonech a terasách, umožňují větší výsuv při malé délce markýzy.

SWINGLINE

Kvalitní markýzy SWINGLINE jsou velmi cenově dostupné. Jejich stabilní technické provedení odlišuje tyto markýzy od obyčejných. Značkou precizní výroby jsou masivní konstrukce a vzhledný design. Markýzy se dají přizpůsobit jakékoli montážní situaci z důvodu jejich lehkosti a možnosti sklonu úhlu od 0 - 60°.