SVISLÉ A SKLOPNÉ MARKÝZY

Zadat poptávku

Dokonalá ochrana proti teplu, která zároveň sníží vaše náklady za klimatizaci, tím se vyznačuje fasádní markýza.

Účinnou tepelnou ochranu poskytuje izolační vzduchový polštář umístěný mezi markýzovou látkou a oknem. Regulace světla, které svítí přímo do místnosti, je samozřejmostí. Ke snížení spotřeby energie v budovách přispívá textilní venkovní vertikální zastínění. Fasádní stínění na budovách využívají architekti jako designový prvek. Zastínění se využívá např. na prosklené fasády, administrativní budovy, ale i zastínění balkonu či zimní zahrady.

UNIVERSAL

Vertikální markýza s kulatým ochranným kastlíkem o průměru 100 mm a 112 mm, to je UNIVERSAL. Varianty bočního vedení (vodící lišta, ocelové lanko nebo nerezová tyč) umožňují zastínit téměř každou fasádu. Přední profil perfektně uzavře kastlík. Ve standardu se výrobek dodává s exteriérovou převodovkou, interiérovou zlamovací klikou s podkladovou destičkou a kloubem pro úhel ovládání 45° - 90°. Clonu lze montovat na zeď, do stropu nebo do ostění.

VERTICAL

K zastínění oken a balkonů je vhodná svislá varianta clony VERTICAL. Ideální pro montáž na zeď i do stropu jsou konzole pro upevnění trubky s látkou. Stabilní postranní vedení je možné montovat na okno, fasádu či přímo do ostění pomocí upevňovacích úhelníků. Optimální napínání látky umožňuje zatížení předního profilu. Ruční ovládání převodovky je ve standardu s odnímatelnou klikou.

VENTOSOL

Moderní velmi kvalitní fasádové zastínění VENTOSOL zabrání před přímým sluncem, větrem, hmyzem a nežádoucím pohledům vašeho okolí. Látka je zachycena ve vodících lištách, kde je upevněna v zipu. Zip zamezuje vytažení potahu z vodící lišty. Odolnost vůči větru má až do 60 km/h. Pohledový zaoblený kastlík markýz je samostatný. Montáž těchto markýz se doporučuje na zeď, do výklenku či horizontálně do stropu. Převodovka s odnímatelnou klikou je standardním ovládáním.

Typ Ventosol VS5600 s motorovým mechanismem je vhodnou volbou pro zastínění plochy do 30 m2.

METRO / METRO FALA

Sklopné markýzy METRO a METRO FALA jsou ideálním zastíněním oken i rohů balkonů. Výhled ven umožní šikmá vysunutá látka a při otevřeném okně zajišťuje dobrou cirkulaci vzduchu. Optimální napnutí látky zaručují postranní hliníková ramena se zabudovanými pružinami. Sklon nastavení je možný od 0° do 170°. Markýza poskytuje dokonalé využití denního světla v kombinaci se zastíněním. Bez ochranného kastlíku se dodává typ Metro. Markýzy je možné montovat na stěnu či do stropu. Převodovka s odnímatelnou klikou je standardním ovládáním.

VISOMBRA

Chytrá kombinace svislé a výklopné markýzy je VISOMBRA. Plynulé nastavení poloh úhlu sklonu od 0°do 180°. Volitelný bod vyklopení nabízí fasádová markýza i u velkých okenních ploch, které optimálně sladí denní světlo a stín. Vhodné využití výklopné markýzy je pro bytové domy, kanceláře i komerční budovy s šíří oken až do 4m. Markýza má integrovaný pružinový mechanismus se sklopnými rameny, které jsou zajištěny v každé poloze proti větru a při vyklopení maximálního úhlu se automatický zablokují. Do dané architektury harmonicky lze začlenit Visombru box, můžete vybírat mezi hranatou a kulatou formou. Převodovka s odnímatelnou klikou je standardním ovládáním.

Design vyberete z více jak 400 látkových vzorů a dalších tisíce barevných odstínů - látky Sattler.