STÍNĚNÍ ZIMNÍCH ZAHRAD

Zadat poptávku

Markýzy jsou skvělou volbou ochrany před slunečním zařízením a přehříváním interiéru. Stínění zimní zahrady se montuje z exteriérové strany a tím teplo zadrží před vniknutím do interiéru. Funkci plní i pro zastínění daného objektu. Systém nabízí dokonalé řešení pro kompletní konstrukci zimních zahrad i velkých rozměrů, které optimálně sladí svým tvarem, funkcí a vzhledem. Markýzy se dají kombinovat horizontálně a vertikálně v jednom systému. Paralelní zabudovaný elektrický mechanismus zajistí ovládání, které lze automatizovat různými řídicími systémy.

AIROMATIC

Venkovní zastínění středně velkých ploch zajistí markýza AIROMATIC, která se využívá především pro zimní zahrady, skleněné kryty či střešní okna. Obsahuje patentovaný mechanismus plynových pružin v bočním vedení, kde může být clona montovaná ve všech polohách od horizontálního až po vertikální. Markýzy s výsuvem nad 3 m mají sadu vybavenou příčnými vzpěrami, výsuv nad 5 m pak dvěma sadami. Elegantně tvarovaný kastlík slouží jako samostatný prvek. Vyrobené profily a odlitky jsou z vysoce kvalitního hliníku. Zasunutý kastlík uzavřený koncovým profilem chrání látku před povětrnostními vlivy. Standardním ovládáním je pouze elektromotor.

TARGA / TARGA PLUS

Markýza TARGA je konstruována pro exteriérové zastínění zimních zahrad a skleněných krytin. Je vhodným řešením pro velkoplošné vodorovné a šikmé stínění. Zajišťuje elegantní vzhled a příjemné klima. Posuvné vodící lišty umožňují bezproblémové zastínění speciálních tvarů zimních zahrad - zešikmených. Dokonalejší zakrytí umožňuje typ markýz TARGA PLUS. Patentované dvoudílné teleskopické vodící lišty dokážou vést látku přes střechu zimní zahrady. Výsuvné lišty mohou být ve třech různých délkách 60, 100 nebo 140 cm. Mechanismus plynových pružin zajišťuje vysoké napnutí látky, je integrován ve vodících lištách. Na vodících lištách je nasazen zakulacený samostatný box. Výrobky s teleskopem nad 3 m jsou vybaveny sadou příčných vzpěr, s teleskopem nad 5 m pak dvěma sadami. Markýza s šířkou nad 6m je uprostřed rozdělena třetí vodící lištou a skládá se ze dvou látek. Standardním ovládáním je elektromotor.

ARCADA / ARCADA PLUS

ARCADA je speciálně vyvinutá markýza pro kombinované šikmé a svislé zastínění prosklených staveb. Ve svislé poloze zamezí markýza pohledu do interiéru, ale zároveň plní funkci ochrany proti slunci. Mechanismus plynových pružin zajišťuje vysoké napnutí látky, je integrován v koncové liště. Ohyb vodících lišt na místě přechodu ze šikmé do svislé části je možno realizovat od úhlu zakřivení až 90°. Vodící lišta slouží zároveň k upevnění válcových vzpěr. Kulaté provedení boxu v perfektně uzavřeném stavu chrání látku před větrem, sněhem i deštěm. Výrobky s teleskopem nad 300 cm budou vybaveny sadou příčných vzpěr. Ve vodorovné a šikmé oblasti může být výsuv max. 400 cm. Pro volně stojící konstrukce a velké zimní zahrady je vhodná markýza ARCADA PLUS. Standardním ovládáním je elektromotor.

XLINE

Markýzy XLINE jsou určené především pro zimní zahrady a velké prosklené plochy. Výrazně zmírňují pronikání tepla přes sklo. Nabízí možnost horizontální, vertikální a šikmé montáže nebo chodu zespodu nahoru. Standardní barvy konstrukce jsou dle RAL vzorníku (bílá). Látky jsou zpracované nejmodernější technologií lepením podélných švů, které mají řadu funkčních výhod. Ovládání je motorem (spínačem nebo dálkovým ovladačem) nebo klikou.

XLIGHT

XLIGHT markýza s protitahem je určena pro umístění pod sklo (světlíky nebo pro pergoly s prosklenou střechou) s možností montáže i vertikálně. Zakázková výroba umožňuje výběr z jakékoliv barvy z RAL vzorníku nebo standardní barvy konstrukce dle vzorníku (tj. bílá). Používají se látky Sattler, Swela a Serge Ferrari, zpracovávané nejmodernější technologií lepením podélných švů, které mají řadu funkčních výhod. Ovládání lze vybrat klikou nebo motorem se spínačem nebo dálkovým ovladačem.